Архіви автора

postheadericon З нетерпінням я чекаю день Святого Миколая!

Свято Святого Миколая

Напередодні свята Святого Миколая депутат Черкаської міської ради Лукирич Станіслав Іванович передав теплі слова та солодкі подарунки дітям дитячого садочка.
Адміністрація закладу, батьки та діти висловлюють щиру подяку депутату за привітання зі святом!

postheadericon Причини появи мовної патології

В останні роки значно зріс відсоток дітей з мовленнєвими порушеннями. Крім того, з року в рік зростає кількість таких, які практично не говорять.

Коли дитина не промовляє жодного слова, намагайтесь допомогти їй. Передусім треба визначити причини тривалого мовчання. Уважно придивіться до малюка: йому вже третій рік, і ви весь час поруч. Що ж саме, на вашу думку, не дає йому змоги заговорити раніше? Що спровокувало запізніле мовлення?

Перша причина

Домінування процесу розуміння мовлення співрозмовників пригнічує процес активної мовної діяльності дитини. Вона здатна показати рукою, вказати поглядом, поворотом голови безліч речей, про які її запитують, правильно виконати вказівки дорослого. А  той очікує від неї появи перших слів, покладаючись на те, що вона розуміє їх, і не переймаючись потребою створення ситуацій предметної дії. Коли малюк активний у різних життєвих проявах, зацікавлено і з розумінням слухає дорослого, то врешті-решт  він заговорить. Це, найімовірніше, буде “прорив” мовленнєвої активності, що приємно здивує тих, хто поруч із ним.

Друга причина

Етап оволодіння дитиною словами-назвами тривалий час лишається незмінним. Дорослі просто називають предмети та об’єкти, які викликають у неї інтерес, і зовсім не пояснюють їхні ознаки та властивості, не показують, як можна діяти з ними. Розповіді, бесіди, читання творів художньої літератури, спільні ігри з малюком лише поодинокі.

Третя причина

Батьки вважають, що прояви їхньої любові забезпечать повноцінний мовленнєвий розвиток дитини, і вживають лагідні слова до неї протягом  перших двох років. Вони не усвідомлюють, що суто емоційне спілкування (як види діяльності) має домінувати значно коротший відтинок часу.

Четверта причина

Велика кількість іграшок. яких у дитини стає дедалі більше, захоплює її. Їй досить звичайного маніпулювання ними, причому вона проявляє лише звукову активність. Задоволені й дорослі, вважаючи, що малюк уже здатний бавитися сам, не набридає їм, і що з окремих звуків неодмінно вийдуть слова.

П’ята причина

Поява так званих дитячих слів – цілком закономірний процес. Дитина ще не здатна вимовити слово так, як воно звучить в устах дорослого. Розвиненість м’язів її артикуляційного апарата ще не досконала, що й призводить до спотворення, заміни, пропусків звуків мовлення. Дитячий же варіант слова розчулює, захоплює дорослих, і вони, щоб подовжити свій емоційний стан чи викликати таку саму втіху в знайомих та родичів, вживають це слово й у власному мовленні. Тож дитина має спотворений зразок для наслідування і не відчуває потреби в удосконаленні своєї звуковимови.

Шоста причина

“Зчитуючи” жести, звукокомплекси, міміку дитини, батьки розуміють усе це й ураз задовольняють її потреби. Отже, для неї не актуалізується необхідність докладати мовленнєві зусилля.

Сьома причина

Дорослі переважно здійснюють догляд за малюком, а мовленнєвому спілкуванню не надають належного значення та ваги. Його голосові реакції лишаються поза увагою й без відповіді, стимул їх активізації та розвитку  відсутній. Відтак збіднене мовленнєве середовище перешкоджає мовленнєвому зростанню дитини. Але ж вона не має іншого способу навчитися говорити, як лише наслідуючи мовлення дорослих.

Отже, мовленнєвий розвиток дитини – вагома складова і показник її психічного, розумового та емоційного розвитку. Недоліки та вади мовлення, які можуть виникнути в різні періоди дитинства, позначаються на інтелектуальному та комунікативному розвиткові, руйнують особистість, спричинюють соціальну незрілість.

postheadericon Фінансовий звіт про використання інших коштів спеціального фонду (бюджет розвитку) згідно кошторисних призначень за 2017 рік по дошкільному навчальному закладу №10 “Ялинка”

Показники

КЕКВ

профінансовано та використано за 10-ть місяців