postheadericon Консультація для батьків по роботі з оздоровлення та фізичного виховання дитини

Роботу з оздоровлення та фізичного виховання слід проводити на основі спільних спостережень, пошуків педагогів, медиків та батьків. Згідно з програмою «Дитина» педагоги ставлять перед собою мету:

• розроблення та втілення нових організаційно-педагогічних нетрадиційних форм і методів виховання та навчання дошкільнят (з урахуванням побажань батьків);
  • залучення батьків до активної участі в навчально-оздоровчий роботі;
  • збереження та зміцнення фізичного й психічного здоров’я дітей, підвищення фізичної та розумової працездатності;
  • розвиток кожної дитини за індивідуалізованою програмою, оздоровлення дитячого організму;
  • формування життєво важливих видів основних рухових дій: ходьби, бігу, метання, лазіння;
  • розвиток сили, швидкості, координації рухів, гнучкості;
  • сприяння формування правильної постави, профілактика плоскостопості;
  • загартування, профілактика застудних захворювань.

Найбільш ефективними для виконання програми є створення умов для емоційного благополуччя дитини; побудова навчальної діяльності в динамічному режимі, а також оздоровчі заходи, як-от: вправи з формування правильної постави, профілактики плоскостопості, різновиди масажу. А також аромотерапія, фітотерапія, плавання, психологічні ігри з розвитку рухової активності та розвитку пластики, роздільне харчування, міні-туризм, спортивні свята, розваги.

Зупинимося детальніше на оздоровчих заходах, основним з яких є загартування. Окрім повітряних та сонячних ванн, купання в літніх басейнах, широко слід застосовувати обливання ніг контрастною водою після денного сну, ритмічна гімнастика, аеробіка, заняття на тренажерах у спортивній залі, на майданчику.

Після сну дітям можна запропонувати доріжку здоров’я” – обливання ніг контрастною водою, потім ходіння по фланелевий серветці, що розстелена на ребристому або голчастому килимку і змочена 10% розчином солі. Тривалість процедури (діти тупають, підстрибують на доріжці) збільшується від 3 (початковий етап) до 15 секунд. Потім малята по черзі витирають ступні ніг об сухе махрове простирадло, розстелене на підлозі.

Після сну необхідно використовувати загартування повітрям різної температури. Діти виконують легку гімнастику в спальні, а потім переходять до виконання наступних вправ у груповій кімнаті, де температура після провітрювання нижча за ту, що на вулиці (влітку або навесні).

Тренування дрібної моторики. Це вправи з розгляду пальчикової гімнастики, які однаково подобаються дітям як молодшого, так і старшого дошкільного віку.

Для урізноманітнення вправ можна підібрати багато цікавого природного та ігрового матеріалу: кільця-еспандери, каштани, шишки, набори пористих губок, маленькі дзиґи, кольорові мотки ниток (для перемотування), набори мотузочків, шнурки для розв’язування та зав’язування вузлів, мозаїку для складання.

А ще малята дуже люблять горіховий масаж” – затиснувши в долоні, перекочують два волоські горіхи 2-3 секунди. Це активізує енергетичні точки.

Такі прості види масажу слід постійно використовувати під час фізкультхвилинок, на заняттях, у перервах між заняттями, на фізкультурі тощо. Вправи на координацію правої та лівої руки, де потрібні увага, зосередженість, проводяться на початку заняття.

Крапковий масаж. Використовується в роботі зі старшими дошкільниками. Його проводити можуть самі батьки за умови відповідного позитивного емоційного настрою. Себто не за вимогою – „це потрібно”, а за бажанням: “я хочу, бо від масажу мені добре”. Попередньо з дітьми проводиться навчання техніки крапкового масажу.

Масаж стопів ніг. Це різновид самомасажу, який можна використовувати за будь-яких умов: удома, в дитячому садку, в поході, на тренуванні – як сидячи, так і стоячи. Можна використовувати різні комплекси вправ, де діти руками погладжують, розминають, розтирають стопи ніг або розминають стопу стопою, виконують колові рухи, згинають та розминають стопи. М’ячі різного розміру з гладкою та ребристою поверхнею перетворюються на чудовий масажер, коли їх катати стопами вперед-назад по колу. Те саме можна сказати про ходіння по довгих та коротких гімнастичних палицях, а також по канату.

Комментарии закрыты.