Архіви за Листопад, 2020

Моя рідна мово!

У барвінки зодягайся

Українське слово!

9 листопада – визначна дата в історії українського народу. Незалежна Україна вшановує Преподобного Нестора Літописця та відзначає День української писемності та мови.

Картинки по запросу день української писемності та мови в днз

З метою утвердження статусу української мови як державної, піднесення її престижу, виховання у дошкільників поваги до мови свого народу, у ЗДО №10 «Ялинка»  9 листопада 2020 року проводився День української писемності та мови.

Вихователями закладу були організовані та проведені тематичні «ранкові зустрічі», бесіди на теми:

«У рідній мові-паростки душі»,

«Соковита мова-народу основа»,

«Патріотичний дух народу – у рідній мові».

Упродовж дня були проведені читання українських казок, вивчення малих фольклорних форм, дидактичні ігри народознавчого спрямування.

Для діток молодшого дошкільного віку цей день був присвячений українській народній казці.  Вихователі розповідали малятам казки, демонстрували різноманітні види театру: пальчиковий, ляльковий, настільний, тіньовий. Свої враження дітки передавали у малюнках.

Вихователем старшої групи № 6 Шпилько І.В. проведено інтегроване заняття «Мова рідна, слово рідне», на якому використовувались новітні мовленнєві та освітні технології: мнемотехніка, музейна педагогіка. Завданнями цього заняття були не тільки мовленнєві, але й художньо-естетичні, соціально-емоційні, природознавчі, які передбачали розвиток пізнавальних здібностей, фантазії, уяви, вміння аналізувати, узагальнювати, робити висновки, висувати припущення, активно співпрацювати в командах.

Музичний керівник Хниченко І.Б. організувала та провела музичну конкурсну розвагу «Нумо заспіваймо!», на який всі почули українські ліричні та жартівливі пісні, вірши у виконанні дорослих та дітей, з вуст яких лунала правильна українська мова.

Мова – це доля нашого народу, і вона залежить від того, як ревно ми всі плекатимемо її,- писав Т.Шевченко. А мова у нас багата, мелодійна, щира, як і душа українського народу. ЇЇ зміцнення та розвиток – почесна місія від наймолодшого до найстаршого громадянина України.

Щоб перевірити свою власну грамотність, педагоги закладу долучилися до міжнародного флешмобу, взявши участь у написанні Радіодиктанту національної єдності.

Нехай цей День залишиться ще однією прекрасною сторінкою у житті наших діток.

Берегти її, плекати

будем всюди й повсякчас,

бо ж єдина так, як мати,

Мова в кожного із нас!