postheadericon АНДРІЇВСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ

Картинки по запросу андріївські вечорниці в днз старша група картинки

Андріївські вечорниці – одна з найцікавіших українських традицій, що крізь віки дійшла до нашого часу.

У народі свято Андрія Первозваного називають Калитою. Воно вважається парубочим, оскільки в Андріївську ніч парубкам дозволено бешкетувати і робити різні збитки, а дівчата цієї ночі можуть дізнатись свою долю.  Свято Андрія є логічним продовженням молодіжних гулянь, де юнаки і дівчата шукають собі пару для майбутнього подружнього життя.

Так, старші дошкільники групи №5, відтворили обряд проведення українських вечорниць, під час якого звучали веселі українські пісні, виконувались запальні танці, та багато інших забав, що є традиційними для святкування.

Кульмінацією свята стала гра «Калита», учасниками якої була більша частина дітей, адже атмосфера дійства спонукала до розваг. Господиня святкового дійства вихователь Ізосіна Ірина Миколаївна запрошувала гостей (дітей) Калиту кусати, промовляючи: «Їду, їду Калиту кусати!», їдучи на коні до Калити, яка була підвішена на палиці:

– Добрий день, пане Калитинський!

– Здоров будь, пане Коцюбинський!

– Чого пожалував?

– Калиту кусати.

Веселі жарти, забави з Калитою, частування смаколиками, співи – усе це об’єднало учасників і гостей в єдину родину, адже брали участь у цьому обряді із задоволенням і старші дошкільники, і молодші. На завершення смачну калиту ділили між гостями та учасниками дійства.

Вражаючим був колоритний виступ артистки вокального ансамблю  Уколової Анастасії, яка подарувала аудиторії жартівливі музичні композиції.

В аудиторії панували гарний настрій та неповторна атмосфера. Яскраве дійство відкрило перед учасниками та гостями дотепність, мудрість, гумор та щедрість талановитого українського народу, красу його традицій і обрядів.