postheadericon Результати моніторингу якості освіти

МОНІТОРИНГ ЯКОСТІ ОСВІТИ

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 14.12.2011 №1283 «Про затвердження Порядку проведення моніторингу якості освіти», регіональної моделі моніторингу якості дошкільної освіти у дошкільному закладі проведено моніторинг якості освіти. Упровадження моніторингових досліджень у діяльності ДНЗ дозволяє результативно організувати та здійснювати навчально-виховний процес, стимулює особистісний розвиток дітей та творче зростання педагогів, дозволяє ефективно розподіляти ресурси закладу, впливає на підвищення його соціального статусу.

Лист МОН України від 06.11.2015 № 1/9-535 «Щодо визначення рівня розвитку дитини старшого дошкільного віку за допомогою кваліметричної моделі»

Практичне застосування кваліметричної моделі оцінювання рівня розвитку дитини старшого дошкільного віку (вебінар)

Оцінка досягнень проводилась за рівнями:

Високий показник проявляється повною мірою, дитина має глибокі системні знання та практичні вміння;

Достатній показник проявляється частково й ситуативно, дитина має достатні, але не глибокі знання, чекає підтримки від дорослого;

Середній показник проявляється вкрай рідко, знання та практичні вміння дуже обмежені та безсистемні;

Початковий повна відсутність прояву, відсутність знань та практичних вмінь.

Головна мета такої системи оцінювання досягнень дитини – визначити, чи є поступальні зміни в розвитку однієї конкретної дитини впродовж цілого року. Результати досягнень дітей дали змогу зорієнтувати педагога у сильних і слабких сторонах розвитку кожної дитини, доборі засобів оптимізації цього процесу, шляхів індивідуальної роботи з нею.

Результати рівнів засвоєння програмового матеріалу з дітьми всіх вікових груп узагальнюються, робляться відповідні висновки та рекомендації до кожної з них.

Упровадження моніторингових досліджень

у діяльності закладу дає можливість:

  1. результативно організовувати та здійснювати навчально-виховний процес;
  2. стимулювати особистісний розвиток дітей та творче зростання педагогів;
  3. ефективно розподіляти ресурси закладу.

Оцінювання результатів освітнього процесу у  дошкільному закладі здійснюється двічі на рік 

(жовтень, травень)

за двома напрямками:

виконання вимог державних програм та Базового компоненту дошкільної освіти, готовність дітей старших груп до навчання в школі.

Показники компетентності та рівня досягнень дошкільників 

ВІСТІ З ГРУП                 на початок 2023 – 2024 н.р. (жовтень)

ПОКАЗНИКИ РІВНЯ ДОСЯГНЕНЬ (жовтень)2023-2024 н.р.

ВІСТІ З ГРУП                 на кінець 2023 – 2024 н.р. (травень)

 ПОКАЗНИКИ РІВНЯ ДОСЯГНЕНЬ (травень) 2023-2024 н.р.

        Організована освітня діяльність дітей у формі нетрадиційних занять планується переважно у першу половину дня. Результативність їх проаналізована згідно з діагностуванням та проведенням порівняльних аналізів. З таких тематичних розділів як «Особистість дитини», «Дитина у світі мистецтва», «Гра дитини»,  відмічається позитивна динаміка, діти всіх вікових груп мають знання, що відповідають високому та середньому рівню. Доопрацювання потребують розділи «Мовлення дитини», «Дитина в природному довкіллі», «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі», «Дитина в соціумі».

         Результати моніторингу індивідуального розвитку здобувачів освіти в усіх вікових групах та рівень компетентності вихованців за Освітньою програмою для дітей від 2 до 7 років «Дитина» показав, що програмові вимоги засвоєні дітьми на 91%.

          Високий рівень засвоєння матеріалу в цілому з усіх розділів програми із 113  дітей мають  22 дитини, достатній рівень 46 дітей, середній рівень 35 дітей, початковий рівень мають 10 дітей.

        Аналіз результатів освітнього процесу в старших групах показав, що всі діти підготовлені навчання в школі, із 25-х дітей 6-ти річного віку мають рівень розвитку:

  • високий – 7 (що становить 28%);
  • достатній – 9 (що становить 36%);
  • середній – 9 (що становить 66%);
  • низький – 0 (жодної дитини низького рівня розвитку).

        Значну роль в засвоєнні знань дітей старшого дошкільного віку мала індивідуальна робота з навчання грамоти та логіко-математичного розвитку.        

Дані результати свідчать про результативність застосованих вихователями педагогічних технологій та ефективність форм і методів роботи з дітьми.

Разом з тим потребує подальшого удосконалення робота вихователів всіх груп щодо вдосконалення у вихованців вміння і навичок продуктивної діяльності дітей. Досить низьким залишається рівень словесної творчості дошкільників та вміння переказувати художні твори.   

Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Тра    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Секс шоп Купить мед. справки