postheadericon ЗАКОН “ПРО ДОШКІЛЬНУ ОСВІТУ”

06.07.2024 року Президент України підписав Закон України “Про дошкільну освіту” https://bit.ly/3RZ79Bm , а отже, тепер він набув чинності, але вводиться в дію через один рік з дня набрання ним чинності 07.07.2025. Тобто обов’язковим для виконання від стане через рік.Вітаємо усіх дошкільників з прийняттям цього Закону, адже попередній Закон був прийнятий ще у 2001 році й не враховував сучасні підходи до дошкільної освіти.

Підтримуємо цей важливий закон та чекаємо на його реалізацію, адже для цього необхідно розробити низку нормативно-правових актів. 

Одним із завдань освітнього омбудсмена та Служби освітнього омбудсмена є узагальнення практики застосування законодавства у сфері освіти та розроблення відповідних пропозицій щодо його вдосконалення. 

Ми активно долучаємося й працюємо у робочих групах при Верховній Раді України та міністерствах щодо вдосконалення законодавства у сфері освіти. Адже аналітична та юридична робота над зверненнями, які до нас надходять, і моніторинг соціальних мереж дозволяють нам виокремити проблеми щодо порушення прав та запропонувати можливості для їх розв’язання на законодавчому рівні.

Робота над пропозиціями до законодавства досить кропітка й довготривала. У цьому дописі на прикладі наших пропозицій хочемо її показати й закликаємо усіх, хто причетний до сфери освіти, брати участь у громадських обговореннях, долучатися до робочих груп щодо внесення змін до законодавства. Спільна робота юристів, педагогів-практиків, науковців та інших експертів, а також батьків, студентів, представників громадянського суспільства/громадських організацій дає змогу створити дієві документи, які враховують права та інтереси усіх сторін. 

Освітній омбудсмен подав 22 пропозиції до проєкту Закону України “Про дошкільну освіту”, з них 3 враховано у повному обсязі, 7 – враховано частково, не враховано – 12. Ми наведемо частину змістовних пропозицій освітнього омбудсмена до Закону України “Про дошкільну освіту”, які були враховані, та частину тих, які не були враховані.

ЯКІ ПРОПОЗИЦІЇ ОСВІТНЬОГО ОМБУДСМЕНА ВРАХОВАНО У ЗАКОНІ

Створювати умови для дітей з ООП мають усі заклади дошкільної освіти
Експертиза та грифування освітніх та парціальних програм дошкільної освіти
Зобов’язання засновника забезпечити доступ до безоплатної дошкільної освіти у разі реорганізації чи ліквідації закладу(ів) на певній території

ЯКІ ПРОПОЗИЦІЇ ОСВІТНЬОГО ОМБУДСМЕНА НЕ ВРАХОВАНО У ЗАКОНІ

  • Підвезення дітей до ЗДО
  • Умови здобуття дошкільної освіти дітьми, яким виповнилося шість років
  • Використання пристосованих приміщень та модульних будівель короткотривалого та довготривалого використання для закладів дошкільної освіти
  • Розпорядок роботи заклад дошкільної освіти визначає разом з батьками
  • Обмеження “пожиттєвого” обіймання посади керівника закладу дошкільної освіти
  • Вивчення державної мови дітей старшого дошкільного віку, які здобувають дошкільну освіту мовою корінного народу або відповідної національної меншини, в обсязі не менше 50% річного обсягу навчального часу
  • Зобов’язання до органів місцевого самоврядування вести облік дітей дошкільного віку та забезпечувати створення додаткових закладів дошкільної освіти та груп
  • Не враховано інтереси батьків, зокрема внутрішньо переміщених осіб у виборі іншого комунального закладу дошкільної освіти для їхніх дітей.
Жовтень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Вер    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Секс шоп Купить мед. справки