Архіви за Травень, 2020

postheadericon ЛІТНЬО-ОЗДОРОВЧИЙ ПЕРІОД

літній оздоровчий період

ЗАВДАННЯ

на літній-оздоровчий період 2020 року: 

  • створити  необхідні умови для забезпечення оптимального рухового режиму, загартування та зміцнення здоров′я дітей  влітку, використовуючи сучасні методи оздоровчо – розвивального напрямку та різноманітну дитячу діяльність;
  • охопити системним оздоровленням і загартуванням дітей дошкільного віку шляхом введення гнучкого рухового режиму та використання цілющого впливу природних засобів і рослинної їжі (соки, вітамінні чаї, овочеві салати);
  • діяльність педагогів спрямувати на розвиток природо-пізнавальних інтересів, позитивного ставлення до природи, формування ціннісних орієнтирів, мотивів, які регулюють поведінку дітей в довкіллі серед людей, предметів, в умовах стихійних природних явищ. Запобігати нещасним випадкам шляхом формування у дошкільників правильної соціальної позиції щодо власної безпеки;
  • активізувати взаємодію педагогів і батьків з питання забезпечення психоемоційного комфорту дитини в умовах дошкільного навчального закладу та родини влітку.

Найкращий час для оздоровлення дітей – це літо. Літній період – найблагодатніший для фізичного розвитку дітей. Саме влітку такі природні фактори, як сонце, повітря та вода найефективніше впливають на організм дітей та зміцнюють їхнє здоров’я. Вихователі використовують усі можливості природного середовища. Заняття влаштовують у куточках відпочинку, на травичці. Діти полюбляють казкотерапію, пальчикову гімнастику на свіжому повітрі. Тому діяльність дошкільного навчального закладу у літній період спрямовується на організацію змістовного різноманітного буття з метою оздоровлення дітей, забезпечення їхнього відпочинку, закріплення, розширення запасу набутих упродовж навчального року знань через види дитячої діяльності: рухової, ігрової, пізнавальної, художньої тощо.

ОЗДОРОВЛЕННЯ В ЗДО

Проведення літнього оздоровлення передбачає розв’язання навчально – виховних завдань, що досягається організацією змістовної діяльності дітей. З метою забезпечення ефективного оздоровлення та повноцінного відпочинку дітей влітку, створення належних умов для освітньої, культурно-виховної, фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи під час літнього оздоровлення дітей в дитячому дошкільному навчальному закладі проводиться робота щодо оздоровлення дітей.
Літній період особливо сприятливий для зміцнення здоров’я дітей, їх повноцінного розвитку, початку загартування дитячого організму, як у в повсякденному житті, так і спеціально організованого .Цим визначається її основна мета і завдання. Важливо всесторонньо використати сприятливі для зміцнення здоров’я дітей умови літнього часу і добитися, щоб кожна дитина зміцніла і загартувалася. Успіх літньої роботи визначається перш за все тим, наскільки своєчасно підготувався до неї колектив ЗДО. Дуже важливо при підготовці до літа з’ясувати хто із вихованців проведе все літо чи частину його разом зі своїми батьками і не буде тимчасово відвідувати дитячий садок.

ЛІТНЄ ОЗДОРОВЛЕННЯ ПЕРЕДБАЧАЄ ВНЕСЕННЯ ЗМІН У РЕЖИМ ДНЯ ДІТЕЙ

Основним пунктом в режимі дня є виконання комплексу фізкультурно-оздоровчих заходів: щоденна ранкова гімнастика та гімнастка після сну, фізкультурні заняття, фізкомплекси на прогулянці, прогулянки, розваги, спортивні свята. Цим визначається її основна мета і завдання. Влітку проводяться повітряні ванни, сонячні ванни і загартування водою. Повітряні ванни особливо ефективні, якщо вони проводяться в русі. Щоб діти не втомилися вправи великої рухливості повинні чергуватись із спокійними.
Але слід не забувати, що влітку збільшується ризик: перегрівання, сонячних опіків, зниження апетиту в спекотні дні – ми намагаємося уберегти малят від цього.

«СОНЦЕ, ПОВІТРЯ ТА ВОДА – НАШІ НАЙКРАЩІ ДРУЗІ!»

Літній період – найблагодатніший для фізичного розвитку дітей. Саме влітку такі природні фактори, як сонце, повітря та вода найефективніше впливають на організм людини, зміцнюють здоров’я та підвищують працездатність. Усі ці фактори використовуються як самостійні заходи загартування дитини.

ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОГУЛЯНОК ВЛІТКУ

Ефективним засобом оздоровлення та фізичного виховання дітей є прогулянки, які організовують на ігрових майданчиках, обладнаних для кожної вікової групи.
Це час для розвитку інтересу до рухливих ігор та вправ, частіше вправляти в тих способах та видах основних рухів. Активна діяльність на прогулянці (ігри, фізкультурні комплекси, спортивні розваги, спостереження, трудова діяльність тощо) загартовує дітей, розвиває рухи, формує фізичні якості, підвищує життєвий тонус і сприяє всебічному розвитку. Тому в літній період варто забезпечити максимальну тривалість щоденного перебування дітей на свіжому повітрі.
Прогулянку здійснюють за будь-якої погоди за виключенням тих випадків, коли склалися небезпечні умови для її проведення. Літня прогулянка особливо важлива, тому що зі зменшенням навчального навантаження діти мають більше часу для самостійної діяльності. З’являється можливість пограти в улюблені ігри, використовуючи обладнання майданчиків, виносні іграшки та посібники, проявити свою ініціативу та творчі здібності.
Щоб зробити прогулянку цікавою та змістовною, вихователі ретельно планують її.
Прогулянки розширюють можливості індивідуальної роботи вихователя з дітьми. Малорухливих дітей варто активізувати, залучати до діяльності, яка сприяє розвитку інтересу до рухливих ігор та вправ, частіше вправляти в тих способах виконання рухів, якими дитина володіє гірше. Активних і рухливих дітей слід переключати на діяльність, яка вимагає точності рухів, уваги та стриманості.

ДОТРИМАННЯ БЕЗПЕКИ НА ПРОГУЛЯНЦІ

У літку, в спекотні дні, краще організовувати ігри в затіненій зоні, де сонячні промені розсіяні. Діти обов’язково мають бути в головних уборах. Сонячні ванни проводять суворо дозовано під наглядом медичних працівників з урахуванням індивідуальної чутливості дітей до сонця, особливостей стану їхнього здоров’я.

ФОРМИ ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ З ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ВЛІТКУ ЦЕ:

– ранкова гімнастика;
– фізкультурне заняття;
– рухливі, спортивні ігри та вправи;
– фізкультурні свята та розваги;
– самостійна рухова діяльність дітей.

З боку керівників ЗДО забезпечено належний контроль за організацією оздоровчої та виховної роботи з дітьми, за дотриманням правил охорони життя та здоров’я дітей.

postheadericon САМООСВІТА ПЕДАГОГІВ

САМООСВІТА ПЕДАГОГІВ ЗДО

Ст. 8. нового Закону «Про освіту».

Держава підтримує, визнає та заохочує всі види освіти:

формальну (у ліцензованих закладах освіти);

неформальну (додаткову до формальної освіти з метою здобуття нових знань і умінь без отримання документа на освіту: курси, семінари, тренінги, післядипломна освіта);

інформальну (самоосвіта).

«Педагогічні та науково-педагогічні працівники зобов’язані постійно підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність, загальну культуру». (Закон України «Про освіту»)

Самоосвіта – це самостійне поповнення знань із різних джерел з урахуванням інтересів, схильностей кожного педагога та об’єктивних потреб дошкільного закладу.

postheadericon ДИСТАНЦІЙНА ОСВІТА ЗДО

Дистанційна підтримка освітнього процесу в умовах карантину

Великоднє свято в кожну хату

Свято Великодня є одним з найсвітліших і прекрасних свят у році. У дошкільному закладі дітям завжди розповідають про ці світлі дні і влаштовують свято-розвагу до Великодня.

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

У цьому році ми допоможемо Вам правильно розповісти дітям про традиції, легенди свята, як треба святкувати Великдень.

                                        Великдень всіх нас на гостини просить,
                                        Малює сонце полотно небес,
                                        І крашанку, як усмішку підносить, —
                                        Христос воскрес!
                                        Воістину воскрес!

Про ВЕЛИКДЕНЬ для дошкільників читайте:

http://doshkolenok.kiev.ua/paskha-velykden/384-pro-velykden-dlya-doshkilnykiv.html

“Писанки”

В.Таран

 Нумо, пензлик, потанцюй,

 Гарно писанку малюй.

 Буде небо і земля,

 І ставочок, і поля.

 Сильний і міцний дубок,

 А на ньому – яструбок.

 Буде в мене писанка

 Про Вкраїну пісенька.

 ОНЛАЙН – виставка «ВЕЛИКОДНЯ ПИСАНКА»

Травень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Кві   Сер »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Секс шоп Купить мед. справки