Архіви за Березень, 2021

postheadericon “У творах Шевченка – душа України”

У закладі дошкільної освіти №10

відзначили 206-річчя

з дня народження Т.Г.Шевченка

В історії завжди залишаться імена, які з гордістю вимовляє людство, до яких належить й ім’я великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка. Весь свій могутній талант він присвятив служінню народові. І сьогодні, живучи у вільній незалежній державі, ми з гордістю згадуємо Великого Кобзаря.

Велика духовна сила шевченківських творів є невичерпаним джерелом у вихованні нових національно свідомих поколінь української молоді починаючи ще з дошкільних років. І саме з нагоди такої визначної події в дитячому закладі було проведено чудове свято.

З нагоди  святкування 206-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка пройшов захід  «Маленьким – про Великого Тараса».

Мета заходу – донести до дошкільнят красу і багатство української мови, розвивати мовленнєві здібності дітей, виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

З його чудовою поезією та творчістю, вихованців закладу ознайомила вихователь Ізосіна Ірина Миколаївна. Відбулося знайомство, з особистістю великого українського поета, геніальним митцем-новатором, найвидатнішим майстром живопису ти графіки минулих століть.

У кожного віку свій Шевченко.

Діти садових груп декламували вірші, інсценізували уривки із поем. Емоційно-вразливим був виступ дітей молодшої групи, які заспівали пісню «Зацвіла в долині червона калина…».

postheadericon СВЯТО СТРІТЕННЯ

Картинки по запросу "свято стрітення у днз картинки"

15 лютого 2021 року в ЗДО №10 «Ялинка» пройшла розвага до народного свята Стрітення.

Це свято в народі вважається святом зустрічі зими з весною.

До дітей завітала господарка Зима, яка пригадала з ними зимові пісні та розваги зі сніжками. Після веселих пісень та ігор діти закличкою покликали весну: «Благослови,мати, Весну закликати, Весну закликати – Зиму проводжати!».

Під ніжну весняну музику на свято завітала Весна, яка запросила малюків на весняний хоровод.

За народним переказом, саме на Стрітення, Зима з Весною змагаються, котра з них переможе, та й господарюватиме до кінця місяця. Тому й почалися змагання Зими з Весною.

Ведуча згадала ще один звичай на Стрітення – коли всі люди йшли до церкви та святили свічку. Цю свічку називали «стрітенською» і зберігали цілий рік. Вихованці розповідали вірші, співали пісні, водили хороводи.

Так, у дружньому  колі, діти хороше провели Зимоньку та зустріли Весну – красну. І на завершення розваги у дружньому колі малюки затанцювали веселий таночок та отримали подарунки (жаворонки) від Весни.

Березень 2021
« Гру   Кві »