postheadericon ПОРАДИ БАТЬКАМ

Одяг дитини  влітку (поради для батьків)

Улітку життя  дошкільників проходить на повітрі. Як одягнути дитину, щоб вона не перегрілася в сонячну погоду і,  щоб  їй було комфортно  в похмурі дні?

У  спекотну погоду краще всього підійде  легке, вільного покрою плаття з короткими рукавами, яке не заважатиме дитині вільно рухатися.

Відкриті сарафани не завжди зручні: в похмурі дні – в них холодно, в сонячні –  можна отримати опіки шкіри.

Як хлопчакам, так і дівчаткам  буде  зручно в легких  костюмах з натуральної тканини, бо синтетичні можуть викликати подразнення шкіри і, навіть, алергію. 

Взувати малюків краще  в сандалики  з натуральної шкіри. У них дітям буде зручно бігати та стрибати, тому що вони міцно фіксуються ремінцем на нозі. Закриті туфлі на гумовій підошві, а тим паче кросівки зі штучної   шкіри, парять ноги,  що для дитини дуже шкідливо (в неї, навіть,  може розвинутись ревматизм). Не слід також одягати «шльопки», які  легко спадають з ніг, а якщо маля рухливе, то вони можуть стати причиною вивиху.

Якщо ви вбираєте дитину для «повноцінної»  прогулянки (себто збираєтесь дозволити їй бігати, погратися в піску, полазити по драбинах  на ігровому майданчику, з’їхати з гірки) найліпший одяг – футболка та шорти.  Усякі шворочки  на дівчачих сукенках можуть бути небезпечні! 

Якщо Ви вважаєте, що гарна сукня – це найліпше  вбрання для донечки, простежте, щоб трусики щільно прилягали до тіла, бо інакше в них може потрапити пісок, а відтак будуть неприємності. Прикро, коли мами  вдягають дитя на звичайну прогулянку, як нас свято,  – у все нове, білосніжне. Малюк, якого постійно осмикують, нагадують про те, щоб він не забруднився, має доволі нещасний вигляд . 

Діти люблять  гратися в піску, «пекти пиріжки», будувати підземні ходи та споруджувати фортеці. Для таких ігор потрібний  спеціальний одяг, який не обмежує рухів малюків. Дитині потрібно бути впевненою в тому, що цей одяг вона може спокійно забруднити, і за це її ніхто не буде картати.

Не  слід забувати  про головні убори. Панамка світлого кольору або шапочка  із соломи добре  захистять Вашого малюка від сонячних променів. Похмурого дня Вашій дитині буде зручно гратися  в спортивному або джинсовому костюмі. 

Організація харчування дошкільників влітку

(поради для батьків та педагогів)

  • Щоб забезпечити в літній сезон дитину необхідною кількістю вітамінів і мінеральних речовин не забувайте включати в меню дитячого харчування свіжі овочі, ягоди та фрукти.
  • Не слід забувати про такі продукти харчування,  як зелень петрушки, кропу, щавель, кропиву. Раннім літом корисно готувати борщ зі щавлю, омлет з кропивою.
  • Молоде зелене бадилля буряка та моркви можна використовувати для приготування супів, борщів.
  • Особливе значення має вміст у дитячому раціоні солей кальцію, фосфору та заліза. Ці мінеральні речовини містяться в молочних продуктах, м’ясі, рибі, яйцях, вівсяній крупі, овочах.
  • Основними джерелами йоду є такі продукти: морська риба, морська капуста, яйця, зернові (крупи, особливо вівсяна), горох, молочнокислі продукти, горіхи (особливо кедрові).
  • На вітамін С особливо багаті плоди шипшини,  горіхи, чорна смородина, зелень салату, шпинату, кропу, петрушки, зелена цибуля, а також яблука, садова і лісова суниця, малина, агрус, свіжа капуста, солодкий болгарський перець, помідори, редис, зелений горошок.
  • Вітамін А, який потрібен для процесів росту організму в активній формі, міститься лише в продуктах тваринного походження (печінці, рибі, сирі, жовтках яєць, молоці). В цих продуктах також міститься і вітамі Д, який має виключне значення для життєдіяльності дитячого організму.
  • Вітамін В1, який стимулює нервову та м’зову діяльність, забезпечує нормальний тонус органів травлення міститься в м’ясі, печінці, яйцях, житньому та пшеничному хлібі грубого помолу, гречаній та вівсяній крупі, бобових, дріжджах.
  • Ві тамін В2, який має велике значення для синтезу гемоглобіну крові міститься у м’ясі, молоці, твердому сирі, печінці, крупах, яєчному жовтку, моркві, горосі, меді, дріжджах.
  • Джерелом вітаміну В6 є пекарські дріжджі, проросле насіння, пшеничні та рисові висівки, печінка, м’ясо, риба.

Правила перебування дітей  на сонці.

Сонячний удар, перша допомога  при його ознаках

(поради для батьків)

Перебування дітей на сонці слід регулювати. Спочатку малюк може знаходитися під променями сонця 5 – 6 хвилин, а після появи засмаги 8 – 10 хвилин. Під час прогулянки можна провести 2 – 3 сонячні ванни, доводячи перебування дитини на сонці до 40 – 50 хвилин упродовж дня. Щоб уникнути опіків, одяг дітей знімають поступово: спочатку діти ходять у майках і трусиках, потім тільки в трусах. Голова обов’язково повинна бути прикритою панамкою або косинкою.

Кращий час для прийому сонячно – повітряних ванн з 9.00 до 11.00 годин дня. Це загартування варто робити не раніше чим через 30 – 40 хвилин після прийому їжі.Дітей частіше потрібно напувати водою.

Сонячний і тепловий удари – це стани, що виникають у результаті перегріву організму. Перегріванню особливо піддатні діти. Сонячний удар настає при перегріванні прямими сонячними променями, особливо голови.

Перші ознаки – млявість, розбитість, нудота, головний біль, запаморочення. Далі підвищується температура тіла (до 38 – 40 “С), з’являється блювота, можлива непритомність, судоми.

Тепловий удар найчастіше відбувається в спекотну, безвітряну погоду. Його виникненню сприяє темний одяг, що погано відбиває сонячні промені, або одяг , що не пропускає повітря й затримує випаровування тіла.

При ознаках теплового або сонячного удару викличте лікаря. До його прибуття укладіть дитину в тіні або прохолодному приміщенні, зніміть одяг, що стискує. До голови, бічних поверхонь шиї, пахових областей прикладіть ємкість з льодом (водою), укутайте малюка мокрим простирадлом, дайте рясне питво (підсолену  холодну воду, холодний чай).

Для активізації дихання дитини, поплескайте її по обличчю рушником(хусткою), змоченим у холодній воді, дайте вдихнути нашатирний спирт, кисень, розітріть тіло. Якщо подих  утруднений або зупинився , зробіть штучне дихання. 

Будьте обережні на воді!

Перша допомога при утопленні (поради для батьків)

При порятунку потопаючої дитини підпливіть до неї позаду, візьміть за волосся або під пахви, переверніть обличчям нагору і, не дозволяючи себе захопити, пливіть до берега.

На березі покладіть малюка животом на зігнуте коліно (голова дитини при цьому повинна звисати вниз), проведіть туалет носової порожнини і носоглотки (видаляючи серветкою, шматком матерії твань, пісок, водорості тощо), а потім шляхом здавлювання грудної клітки видаліть воду, що потрапила в дихальні шляхи.

Після цього  малюка укладіть на спину, при відсутності дихання або серцевої діяльності проведіть штучне дихання і непрямий масаж серця.

Необхідно знати, що параліч дихального центра настає через 4 – 6 хвилин після занурення під воду, а серцева діяльність може зберігатися до 15 хвилин. Тому заходи першої допомоги повинні виконуватися швидко.

При відновленні подиху і серцевої діяльності дайте дитині гаряче питво, тепло укутайте і якнайшвидше доставте в лікувальну установу.

Перша допомога при укусі змії (поради для батьків)

  • Укладіть малюка в тінь так, щоб голова була нижче рівня тіла, з метою поліпшення мозкового кровообігу.
  • Негайно приступіть до відсмоктування отрути з ранки укусу. Енергійне раннє відсмоктування протягом 5 – 7 хвилин дає можливість видалити до 40 % отрути, однак через 15 – 30 хвилин удається видалити тільки 10 % отрути. При наявності ранки в роті або каріозних зубах відсмоктування ротом неможливо.
  • Зробіть нерухомою уражену кінцівку дитини (накладенням шини й ін.) для зменшення надходження отрути в лімфатичну систему.
  • При необхідності зробіть штучне дихання, забезпечте  дитині спокій.
  • Дайте малюкові рясне питво (міцний чай) для нормалізації водно – сольового балансу.
  • Обробіть місце укусу антисептиком і накладіть тугу  стерильну пов’язку.
  • Якнайшвидше доставте дитину в лікувальну установу.

 Категорично забороняється накладання джгута!!!

Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Секс шоп Купить мед. справки