Архіви за Квітень, 2023

postheadericon ВСЕСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ ГРОШЕЙ

З 20 березня до 2 квітня 2023 року в Україні відзначатиметься Всесвітній тиждень грошей (Global Money Week 2023), у якому щороку беруть участь понад 100 країн світу.

Лист Міністерства освіти і науки України від 03.03.2023 № 1/3143-23 «Про проведення Всесвітнього тижня грошей в Україні»

Лист Національного банку України від 23.02.2023 № 13-0009/12557 «Про відзначення Всесвітнього тижня грошей»

Вихователі протягом Всесвітнього Тижня грошей провели з дошкільнятами тематичні заняття на яких обговорювали, розповідали, переглядали презентації, відеоролики про добробут та вплив фінансів на життя суспільства.

Життєдіяльність дітей упродовж Тижня супроводжувалася активною ігровою діяльністю соціально-економічної спрямованості. Це були сюжетно-рольові ігри («Банк», «Торговий центр», «Кафе», «На ринку», «Сім’я. Йдемо у крамницю», «Мінімаркет», «Ательє», «Будівництво житлового масиву» і т.д.), настільно-друковані та дидактичні («Цікаві професії», «Розкладіть товар», «Чиї це результати праці» і т.д.

Саме такі форми роботи сприяли закріпленню елементарних («товари», «послуги», «гроші», «ціна», «торгівля», «покупка», «реклама») та більш складних економічних понять («валюта», «фінанси», «кредит»); кращому орієнтування дітей у світі професій (менеджер, банківський працівник, бізнесмен, фінансист, рекламний агент).

Засвоїти складні економічні поняття та взаємовідносини допомогли персонажі знайомих казок: «Муха-Цокотуха», «Буратіно», «Троє поросят» тощо. Читання художніх творів (інсценізація, театралізація), вирішення проблемних ситуацій за їх змістом, виховуватиме у дітей такі якості особистості, як працьовитість, ощадливість, практичність, а також розвиватимуть логіку, мислення, комунікативність та тактовність у взаємодії з іншими.

Тематика заходів просвітницького змісту передбачала розгляд таких питань: «Сімейний бюджет: як управляти фінансами в родині», «Потреби та можливості сім’ї: залучаємо дітей до планування витрат», «Як і навіщо заощаджувати (виховуємо власним прикладом)», «Реклама та її вплив на свідомість дитини», «Дитині про сімейний бізнес», «Дітям про гроші. Виховання ставлення до грошей» і т.д.

За  допомогою сюжетно-рольової гри (інтелект-кафе «Копійочка»), створювали та вирішували проблемні ситуації, які можуть статися з малюками.

Дітей долучали до продуктивної творчої діяльності. Корисно для такої роботи у групі мати «Скриню потрібних речей», у якій діти зберігають різноманітний покидьковий матеріал (намистинки, клаптики тканин, бісер, нитки, хутро).

Тема добробуту та фінансової грамотності важлива і тому вивчати та обговорювати її потрібно ще з дошкільного віку.

Квітень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Бер   Вер »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Секс шоп Купить мед. справки