Архіви рубрики ‘Без рубрики’

postheadericon Т.Г.ШЕВЧЕНКО

Тарас Шевченко

День народження Т.Г. Шевченка

9 березня святкуємо день народження Тараса Шевченка – українського поета, художника, класика української літератури.

Із творами Т.Г. Шевченка дітей знайомлять переважно в школі, проте у творчому доробку великого Кобзаря є такі поезії, зміст яких доступний і зрозумілий дошкільникам.

З метoю вивчення твoрчocті Великoгo Кoбзaря, педaгoгaми дoшкільних навчальних заклaдів Черкacькoї oблacті підгoтoвлений нaвчaльний пocібник, у який ввійшли рoзрoбки зaнять, cвят, рoзвaг для рoбoти з дoшкільникaми. Сподіваємося, що сприймання дітьми поетичного слова Шевченка розширить їхні знання та уявлення про навколишній світ, природу рідного краю, красу і велич рідної мови, збагатить їхній словниковий запас.

postheadericon СВЯТО ОСЕНІ

postheadericon СВЯТО СТРІТЕННЯ

Картинки по запросу "свято стрітення у днз картинки"

postheadericon НОВОРІЧНІ СВЯТА

Новий рік!

Похожее изображение

 Гей, панове, поспішайте,
Зал святковий не минайте.
Всіх запрошуємо на бал,
Новорічний карнавал!

Будуть ігри. будуть танці,
Подарунки для дітей,
Станьмо зараз круг ялинки.
Привітаємо гостей.

   Новорічні свята – це чудовий спосіб проявити свої акторські здібності. Активними учасниками на новорічних святах стали діти:

  молодшої групи

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

середньої групи

Exif_JPEG_420

 інклюзивної групи та  старшої групи

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

Ой, летять, летять сніжинки

На будинки, на ялинки,

На дороги, на поля —

Біла-біла вся земля!

Сніг лапатий, сніговій…

Здраствуй, свято — Рік Новий!

postheadericon ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДИТИНИ

ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДИТИНИ В ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Серед актуальних завдань, які вирішує сьогодні  заклад, чільне місце належить проблемам виховання у дошкільників основ безпеки життєдіяльності. Освітня робота з дітьми дошкільного віку повинна забезпечити необхідний рівень знань дитини для безпечного перебування в навколишньому середовищі та вироблення в неї елементарних, доступних віку норм поведінки у надзвичайних ситуаціях.

09  грудня 2020 року проведено практичний тренінг з евакуації вихованців і працівників ЗДО на випадок надзвичайної ситуації. 

Тематика

«Тижня безпеки дитини»

Понеділок

«Природа – друг, коли її добре знаєш»

(безпека дитини в природі)

Вівторок

«Здорова дитина – щаслива родина»

(безпека в побуті, здоров’я дитини)

Середа

«Дитина серед людей»

(безпека з незнайомими людьми)

Четвер

«Дитина на вулиці»

(безпека дитини на вулиці)

П’ятниця

«Вогонь – друг, вогонь – ворог»

(пожежна безпека)

День цивільного захисту

Робота з дошкільниками

postheadericon СВЯТО ОСІНЬ – ЧАРІВНИЦЯ

postheadericon ДЕНЬ української ПИСЕМНОСТІ та МОВИ

Картинки по запросу день української писемності та мови в днз

Розвивайся, звеселяйся

Моя рідна мово!

У барвінки зодягайся

Українське слово!

9 листопада – визначна дата в історії українського народу. Незалежна Україна вшановує Преподобного Нестора Літописця та відзначає День української писемності та мови.

Картинки по запросу день української писемності та мови в днз

З метою утвердження статусу української мови як державної, піднесення її престижу, виховання у дошкільників поваги до мови свого народу, у ЗДО №10 «Ялинка»  9 листопада 2020 року проводився День української писемності та мови.

Вихователями закладу були організовані та проведені тематичні «ранкові зустрічі», бесіди на теми:

«У рідній мові-паростки душі»,

«Соковита мова-народу основа»,

«Патріотичний дух народу – у рідній мові».

Упродовж дня були проведені читання українських казок, вивчення малих фольклорних форм, дидактичні ігри народознавчого спрямування.

Для діток молодшого дошкільного віку цей день був присвячений українській народній казці.  Вихователі розповідали малятам казки, демонстрували різноманітні види театру: пальчиковий, ляльковий, настільний, тіньовий. Свої враження дітки передавали у малюнках.

Вихователем старшої групи № 6 Шпилько І.В. проведено інтегроване заняття «Мова рідна, слово рідне», на якому використовувались новітні мовленнєві та освітні технології: мнемотехніка, музейна педагогіка. Завданнями цього заняття були не тільки мовленнєві, але й художньо-естетичні, соціально-емоційні, природознавчі, які передбачали розвиток пізнавальних здібностей, фантазії, уяви, вміння аналізувати, узагальнювати, робити висновки, висувати припущення, активно співпрацювати в командах. 

Музичний керівник Хниченко І.Б. організувала та провела музичну конкурсну розвагу «Нумо заспіваймо!», на який всі почули українські ліричні та жартівливі пісні, вірши у виконанні дорослих та дітей, з вуст яких лунала правильна українська мова. 

Мова – це доля нашого народу, і вона залежить від того, як ревно ми всі плекатимемо її,- писав Т.Шевченко. А мова у нас багата, мелодійна, щира, як і душа українського народу. ЇЇ зміцнення та розвиток – почесна місія від наймолодшого до найстаршого громадянина України.

Щоб перевірити свою власну грамотність, педагоги закладу долучилися до міжнародного флешмобу, взявши участь у написанні Радіодиктанту національної єдності.

Нехай цей День залишиться ще однією прекрасною сторінкою у житті наших діток.

Берегти її, плекати

будем всюди й повсякчас,

бо ж єдина так, як мати,

Мова в кожного із нас!

postheadericon АКЦІЯ “ДОБРИЙ ВЧИНОК”

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу №1 “Ялинка” ЧМР прийняв участь у Всеукраїнській акції  “Happv Гав для Сірка” 

Всі групи закладу долучилися до  акції.

Будо зібрано 35 кг корму, 22 кг крупи, консерви, необхідні медикаменти та іграшки для тварин.

Зібрану допомогу передали до притулку Черкасього міського  товариства “Друг”,  що діє у нашому населеному пункті.


​Результати V Всеукраїнської благодійної акції «Нарру Гав для Сірка»

З чим у Вас асоціюється осінь?
В нас та школярів з усієї України – з благодійною акцією «Нарру Гав для Сірка», яка присвячена Всесвітньою дню захисту тварин.

Акція вже стала чудовою традицією і цього року навіть карантинні обмеження не стали перепоною для наших маленьких і дорослих супергероїв з 208 навчальних закладів 64 населених пунктів України.

Всього було зібрано 10 389 кг круп, корму, консерв, а також речі для утеплення будок та вольєрів, медикаменти та 25 705 грн на потреби чотирилапих. Цю допомогу учасники передали до 71 зоозахисної організації (притулки, центри перетримки та стерилізації тощо), а також окремим волонтерам та місцевим активістам, які опікуються безпритульними тваринами.

Давайте ближче познайомимося з навчальними закладами, які зібрали допомогу для безпритульних тварин:

Черкаська область

(всього зібрано 613 кг та 200 грн)

ДНЗ №№ 10 «Ялинка», 22 «Жайворонок», 33 «Супутник», 81 «Незабудка», 90 «Весняночка» Черкаської міської ради; ЗДО № 27 «Ромашка» Черкаської міської ради; Черкаська ЗОШ № 26 ім. І.Ф. Момота; Черкаська СШ №№ 3, 18; Волонтерський дитячий клуб «Інтеракт»

 

postheadericon 1 ВЕРЕСНЯ – ДЕНЬ ЗНАНЬ

Калуська Міська Рада

Сьогодні 1 вересня – День Знань.

Вітаємо всіх Вас з цим визначним днем, адже знання є невід’ємною частиною освітнього процесу дитини.

1 ВЕРЕСНЯ — День знань — особливе свято! Завжди яскравий, насичений емоційністю та хвилюючою атмосферою. Голосно звучить урочиста музика, звідусіль лунають теплі поздоровлення i кожне людське серце, хвилюючись відгукується на заклик першого дзвінка! У цей день від всієї душі хочеться побажати успіхів у навчальному процесі та щоб новий навчальний рік приносив тільки приємні враження!

postheadericon ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОГУЛЯНКИ

ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОГУЛЯНКИ

безпечна прогулянка 4 клас

Сім правил для педагога

про виносне обладнання

Виносьте різноманітне обладнання

Обов’язково виносьте на ділянку ігрове обладнання:

  • для розвитку рухів;
  • різноманітних ігор: сюжетно-рольових, спортивних, ігор з водою, піском і вітром, з великим будівельним матеріалом;
  • трудової, дослідницької та вільної рухової діяльності.

Добирайте ігровий матеріал з урахуванням статі дітей — для хлопчиків і дівчаток. Стежте за тим, щоб іграшки відповідали інтересам вихованців.

Добирайте відповідно до віку дітей

Якщо цього літа ви працюєте в різновіковій групі, то під час підготовки ігор і спільної діяльності враховуйте психофізіологічні особливості дітей різного віку. Тоді кожна дитина знайде собі заняття та не нудьгуватиме.

Старші діти активніші. Щоб вони не заважали меншим вихованцям, визначте на ділянці місця для спостережень, рухливих, сюжетно-рольових та інших ігор. Протягом прогулянки контролюйте діяльність дітей і пропонуйте їм ігровий матеріал, зважаючи на ситуацію.

Зберігайте в закритих контейнерах

Зберігайте виносний матеріал у спеціальних закритих кошиках, ящиках, коробках чи контейнерах. Після прогулянки закривайте їх кришками. Це допоможе залишати обладнання чистим.

Систематизуйте виносне обладнання так, щоб у кожної речі було своє місце. Зберігайте контейнери з обладнанням у вільному доступі для дітей, щоб вони могли самостійно його використовувати.

Перевіряйте чистоту та стежте за справністю

Регулярно мийте виносне обладнання після прогулянки. Для цього застосовуйте мильно-содовий розчин. Залиште в ньому іграшки на 15 хв, відтак ретельно промийте водою, витріть насухо й залиште висихати на відкритому повітрі. Гумові іграшки ретельно відтискайте, аби в них не утворилася пліснява.

Щоб уникнути травм у дітей, перед кожною прогулянкою перевіряйте справність виносного обладнання. Переконайтеся, що немає зламаних деталей і гострих країв. Вага обладнання також має бути безпечною, щоб дитина не постраждала, якщо його впустить.

Оновлюйте й періодично змінюйте

Щоб стимулювати ігрову, рухову, пізнавальну й дослідницьку активність дошкільників, періодично змінюйте виносне обладнання. Виносьте нові предмети й забирайте на якийсь час старі, які вже не такі цікаві дітям.

Використовуйте нестандартне виносне обладнання. Наприклад, зробіть із підручних і залишкових матеріалів обруч-павутинку, гантелі, моталочки, більбоке. Головне, щоб обладнання було безпечним, естетичним, технологічним і зручним у використанні.

Оптимізуйте кількість іграшок

Виносного обладнання має бути достатньо, щоб виконати всі завдання літньої прогулянки. Проте в різних вікових групах його кількість має змінюватися. Для молодших дошкільників підготуйте іграшки у достатній кількості, щоб уникнути конфліктів.

Старшим дошкільникам пропонуйте менше іграшок. Натомість спонукайте їх домовлятися під час спільних ігор та використовувати предмети-замінники. Запропонуйте дітям виготовити частину іграшок самостійно з природних і залишкових матеріалів. Навчайте дітей використовувати замість відсутніх атрибутів для сюжетно-рольових ігор підручні матеріали.

Підказуйте дітям, як правильно використовувати

Аби створити на прогулянці гнучке та розвивальне середовище, застосовуйте багатофункціональні матеріали й обладнання для ігрової діяльності дошкільників. Не змушуйте дітей використовувати обладнання чітко за призначенням і лише певним чином.

Дозвольте дітям змінювати простір ділянки за допомогою виносного обладнання. Так вони зможуть виявляти ініціативу й самостійність, у них виникатимуть нові ігрові задуми. Наприклад, вони можуть взяти таз і лопатку й уявити, що пливуть на човні та загрібають воду веслом.

Квітень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Бер    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Секс шоп Купить мед. справки