Архіви рубрики ‘Без рубрики’

postheadericon ШАШКОВИЙ ТУРНІР

Фото звіт про проведення шашкового турніру

серед дітей дошкільного віку 26.02.2020р.

Серед інтелектуальних ігор шашкам належить одне з провідних  місць. Ця захоплива гра служить не лише для розваги, але й для розвитку логічного мислення, кмітливості.

Завдяки їй розвивається просторова уява і пам’ять. Дитина, яка навчається цій грі, стає більш зібраною, звикає самостійно мислити та приймати рішення. Гру в шашки можна обрати і як спосіб домашнього дозвілля або хобі для всієї родини, і в дитячому садку вона знаходить гідне місце.

Напередодні міського турніру з  шашок серед вихованців дошкільних навчальних закладів м.Черкаси на базі нашого закладу дошкільної освіти 21 лютого 2020 року відбувся шашковий турнір. В турнірі взяли участь вихованці  старших груп.

 

Основними завданнями заходу було закріпити знання дітей про шашки, сприяти розвитку навичок гри, розвивати ініціативу, самоконтроль, формувати доброзичливе ставлення до супротивника.  

 

В турнірі приймали участь вихованці

старшої групи №5 –

Скринько Макар та Стельмах Олександра

  

Змагання проходили в декілька етапів. Діти грали традиційними шашками. На шашкових полях розгорнулися справжні баталії: діти довго міркували над кожним ходом. Турнір пройшов  в радісній атмосфері і закінчився урочистим нагородженням.

Четверте місце виборов серед хлопчиків наш вихованець Скринько Макар. Стельмах Олександра зайняла шосте місце серед дівчаток. Переможці турніру були нагороджені грамотами та подарунками.

Велика дорога розпочинається з першого кроку. І, хто знає, може так статися, що сьогоднішні маленькі гравці завтра стануть чемпіонами країни!

 

postheadericon СВЯТО СТРІТЕННЯ

Картинки по запросу "свято стрітення у днз картинки"

      15 лютого 2020 року в ЗДО №10 «Ялинка» пройшла розвага до народного свята Стрітення.

Це свято в народі вважається святом зустрічі зими з весною.

До дітей завітала господарка Зима, яка пригадала з ними зимові пісні та розваги зі сніжками. Після веселих пісень та ігор діти закличкою покликали весну: «Благослови,мати, Весну закликати, Весну закликати – Зиму проводжати!».

 Під ніжну весняну музику на свято завітала Весна, яка запросила малюків на весняний хоровод.

За народним переказом, саме на Стрітення, Зима з Весною змагаються, котра з них переможе, та й господарюватиме до кінця місяця. Тому й почалися змагання Зими з Весною. 

Ведуча згадала ще один звичай на Стрітення – коли всі люди йшли до церкви та святили свічку. Цю свічку називали «стрітенською» і зберігали цілий рік. Вихованці розповідали вірші, співали пісні, водили хороводи. 

Так, у дружньому  колі, діти хороше провели Зимоньку та зустріли Весну – красну. І на завершення розваги у дружньому колі малюки затанцювали веселий таночок та отримали подарунки (жаворонки) від Весни.

postheadericon МЕТОДИЧНИЙ ПРАКТИКУМ

Методичний практикум

для методистів-початківців

“Методичний аналіз рівня сформованості життєвої компетентності дітей дошкільного віку”

23.01.2020р.

 

 

postheadericon СТАРИЙ НОВИЙ РІК

Картинки по запросу старий новий рік днз

У нас пройшло свято “Старий Новий рік”

     На цьому тижні ми знайомили дітей із традиціями народу: колядками, щедрівками, засіванками. Ми довго готувалися до цього заходу: розучували щедрівки, колядки, готували собі костюми. Цей захід був спрямований на залучення дітей до народних традицій і культури. Діти співали, веселилися, танцювали, грали в різні народні ігри. Наше свято доставило багато радості, гарного настрою і дорослим і малюкам.

postheadericon НОВОРІЧНІ СВЯТА

Новий рік!

Похожее изображение

Під час проведення Новорічних свят

депутат Черкаської міської ради

Лукирич Станіслав Іванович

передав теплі слова та солодкі подарунки

дітям нашого закладу.

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

 Гей, панове, поспішайте,
Зал святковий не минайте.
Всіх запрошуємо на бал,
Новорічний карнавал!

Будуть ігри. будуть танці,
Подарунки для дітей,
Станьмо зараз круг ялинки.
Привітаємо гостей.

 

   Новорічні свята – це чудовий спосіб проявити свої акторські здібності. Активними учасниками на новорічних святах стали діти:

  молодшої групи

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

середньої групи

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

 різновікової групи та  старшої групи

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

Ой, летять, летять сніжинки

На будинки, на ялинки,

На дороги, на поля —

Біла-біла вся земля!

Сніг лапатий, сніговій…

Здраствуй, свято — Рік Новий!

postheadericon СВЯТО МИКОЛАЯ

ДЕНЬ СВЯТОГО МИКОЛАЯ!

Похожее изображение

    Новий рік!

Ці слова у кожного асоціюються зі святковим настроєм, подарунками, іграми, розвагами.

Саме так проходили свята у закладі дошкільної освіти №10 «Ялинка».   

   Розпочалося все із Дня Святого Миколая

Зима дуже багата на свята, і відкриває календар одне із найулюбленіших свят для малюків – День Святого Миколая.  Святий Миколай першим приходить до нас – зі святом милосердя та добра, як же приємно дарувати, турбуватися про всіх, кого любиш. Діти  шалено люблять зимові свята. Вони з нетерпінням чекають їх настання, щоб зануритися в атмосферу чарівності, радості і веселощів. Кожна дитина сподівається на маленьке диво і з нетерпінням його чекає. Але не тільки діти радіють цьому святу – кожен із нас вірить в здійснення заповітної мрії, котра під силу лише Святому Миколаю. Ще здавна існувало повір’я: якщо в ніч на Святого Миколая загадати бажання, але воно обовязково повинно бути добрим та благочистивим, то святий його обов’язково виконає. Діти, в свою чергу, можуть написати листа Святому Миколаю з побажаннями, щодо свого подарунка. Після чого, всім залишається тільки вірити та чекати, а тим часом вітати своїх рідних та близьких з цим чудовим святом.

Діти для святого Миколая – найрадісніші і найсвятіші створіння, які завжди потребують захисту, уваги, лагідного ставлення. Для них він і опікун, і заступник у біді, і привітний дідусь, що гладить по голівці, радує подарунками.

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

  Активними учасниками на Дні Святого Миколая  стали діти:

раннього віку

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

  молодшої групи

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

середньої групи

Exif_JPEG_420

 різновікової групи

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

  старшої групи

Exif_JPEG_420

postheadericon АНДРІЇВСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ

Картинки по запросу андріївські вечорниці в днз старша група картинки

Андріївські вечорниці – одна з найцікавіших українських традицій, що крізь віки дійшла до нашого часу. 

У народі свято Андрія Первозваного називають Калитою. Воно вважається парубочим, оскільки в Андріївську ніч парубкам дозволено бешкетувати і робити різні збитки, а дівчата цієї ночі можуть дізнатись свою долю.  Свято Андрія є логічним продовженням молодіжних гулянь, де юнаки і дівчата шукають собі пару для майбутнього подружнього життя.

Так, старші дошкільники групи №5, відтворили обряд проведення українських вечорниць, під час якого звучали веселі українські пісні, виконувались запальні танці, та багато інших забав, що є традиційними для святкування.

Кульмінацією свята стала гра «Калита», учасниками якої була більша частина дітей, адже атмосфера дійства спонукала до розваг. Господиня святкового дійства вихователь Ізосіна Ірина Миколаївна запрошувала гостей (дітей) Калиту кусати, промовляючи: «Їду, їду Калиту кусати!», їдучи на коні до Калити, яка була підвішена на палиці:

– Добрий день, пане Калитинський!

– Здоров будь, пане Коцюбинський!

– Чого пожалував?

– Калиту кусати.

Веселі жарти, забави з Калитою, частування смаколиками, співи – усе це об’єднало учасників і гостей в єдину родину, адже брали участь у цьому обряді із задоволенням і старші дошкільники, і молодші. На завершення смачну калиту ділили між гостями та учасниками дійства.

Вражаючим був колоритний виступ артистки вокального ансамблю  Уколової Анастасії, яка подарувала аудиторії жартівливі музичні композиції.

В аудиторії панували гарний настрій та неповторна атмосфера. Яскраве дійство відкрило перед учасниками та гостями дотепність, мудрість, гумор та щедрість талановитого українського народу, красу його традицій і обрядів. 

Похожее изображение

postheadericon ТИЖДЕНЬ ПРАВА

Похожее изображение

Тиждень правового виховання дітей дошкільного віку

Фундамент формування особистості, яка чітко усвідомлює свої права та обов’язки й дотримується їх у щоденному житті, слід закладати ще в ранньому дитинстві. А отже, правове виховання розпочинається в сім’ї з усвідомлення дитиною своїх прав та обов’язків щодо членів родини, сімейних традицій та цінностей/

Заклад дошкільної освіти є наступним соціальним інститутом, який продовжує правове виховання дітей. З метою реалізації освітніх завдань та з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини, в грудні місяці в загально – освітніх навчальних закладах проводиться Всеукраїнський тиждень права. 

З 02 – 06 грудня 2019 року такий тиждень був проведений і в нашому закладі.

Похожее изображение

Картинки по запросу тиждень права в днз заходи картинки

Похожее изображение

Похожее изображение

Орієнтовний план проведення тижня правового виховання дітей дошкільного віку 

ПОНЕДІЛОК

Тема дня: «Право на ім’я»

ЗАНЯТТЯ «Я та моє ім’я»«Що означають наші імена»
БЕСІДИ «Чому імена такі різні».«Хто і чому мене так назвав?»
ЧИТАННЯ І. Глинський «Твоє ім’я – твій друг», «Казка про імена».А. Бєлий «Ім’я для дитини в українській родині».

К. Щербаков «У сім’ї росте дитина».

ОБРАЗОТВОРЧА ДІЯЛЬНІСТЬ Колективна робота «Промінці сонця».«Хто найголовніша людина на землі».

«Хто про мене турбується».

ІГРИ Дидактичні: «Лагідний ланцюжок», «Знайди своє ім’я», «Відгадай».Народні: «  Галя  по садочку ходило», «Панас», «Микита».

Сюжетно – рольова: «Сім’я».

ПРИСЛІВЯ «Добре ім’я – найкраще багатство»,«Дерево міцне корінням, а людина друзями».

«Не ім’я прикрашає людину, а людина прикрашає ім’я»

РОБОТА З БАТЬКАМИ Інформація «Конвенція ООН про права дитини»Ділова гра для батьків: «Скринька добрих порад»
ВІВТОРОК

Тема дня: «Право на працю, відпочинок та гру»

ЗАНЯТТЯ «Розповіді дітей про улюблені іграшки».«В умілих руках і сніг спалахне»
БЕСІДИ «Хто виготовляє іграшки».«Як ми відпочиваємо».

«Що таке відпустка».

ЧИТАННЯ І. Кульська «Розумні рученята».Я. Межанська «Я собі отак навчуся».

Українські народні казки: «Про майстра Івана», «Літаючий корабель»

ОБРАЗОТВОРЧА ДІЯЛЬНІСТЬ Виконання робіт за бажанням дітей.Виготовлення іграшок саморобок.
ІГРИ Дидактичні: «Магазин іграшок», «Склади квіточк».Розігрування ситуацій.

Настільні ігри.

ПРИСЛІВЯ «Зробив діло – гуляй сміло».«Бджола мала, а й та працює».

«Тяжко тому жити, хто не хоче робити».

«Де руки й охота, там скора робота».

РОБОТА З БАТЬКАМИ Інформація: «Початкова правова освіта дітей – дошкільників та гра»
СЕРЕДА

Тема дня: «Право на життя, здоров’я, медичну допомогу»

ЗАНЯТТЯ «Природа – наш дім».«Подорож з Лісовичком».
БЕСІДИ «Я і моє здоров’я».«Отруйні гриби».

«Шкідливі звички»

ЧИТАННЯ К. Перелісна «Хвора лялька».Г. Бойко «Зелена аптечка».

К. Ушинський «Півник і бобове зернятко».

В. Осєєва «Ліки».

ОБРАЗОТВОРЧА ДІЯЛЬНІСТЬ Малювання: «Швидка допомога» (машина).Ліплення: «Королева Зубна Щітка».
ІГРИ Дидактичні: «Планета плаче», «На прийом до лікаря».Вправа – імітація: «Зберемо аптечку Айболіту» «Захворіла лялька».

«На що скаржитесь», «Поліклініка».

ПРИСЛІВЯ «Здоров’я – найкраще багацтво».«Гроші загубив – нічого не загубив, здоров’я загубив – багато загубив».

«Навчись цінувати здоров’я перш ніж захворієш».

«Чиста вода для хвороби біда».

РОБОТА З БАТЬКАМИ Оформлення інформаційного стенду: «Дитинству – найвища шана».Анкетування батьків по даній темі.
РОЗВАГА    «Зайчик застудився»
ЧЕТВЕР

Тема дня: «Право на повноцінне харчування»

ЗАНЯТТЯ «Хліб усьому голова».«Про смачну та здорову їжу».
БЕСІДИ «Корисна та шкідлива їжа».  «Отруйні ягоди та гриби».  «Салати».
ЧИТАННЯ   С. Шушкевич «Наша мати стіл накрила».  Д. Чередниченко «Український борщ».

  В. Сухомлинського «Бабусин борщ».

ОБРАЗОТВОРЧА ДІЯЛЬНІСТЬ   Малювання: «Овочі та фрукти». Аплікація: «Гриби на лісовій галявині»
ІГРИ  Дидактичні: «Впізнай на смак», «Звари борщ і компот» , «Кожен грибок у свій козубок».  С/г: «Сім’я», «Магазин», «Їдальня».
ПРИСЛІВЯ «Без хліба суха бесіда».«Без солі, без хліба немає обіду».

«Де хліб і вода, там немає голоду».

«Без солі не смачно, без хліба не ситно».

РОБОТА З БАТЬКАМИ Консультація на тему: «Чим годують відмінників або йод у харчуванні дітей». В папку – пересувку матеріали: «Харчування дітей дошкільного віку».
П’ЯТНИЦЯ

Тема дня: «Всі діти мають право на вільне користування власною культурою і мовою»

ЗАНЯТТЯ «Це моя Україна, це моя Батьківщина».«О, що за мова».

«Ми діти козацького роду».

БЕСІДИ «Що об’єднує людей».«Наша мова солов’їна»
ЧИТАННЯ   Є. Лещук «Рідна мова», А. Малишко «Буду я навчатися мови золотої».

 Ю. Шкрумеляк «Я дитина українська».

ОБРАЗОТВОРЧА ДІЯЛЬНІСТЬ Малювання «Моя рідня земля».
ПРИСЛІВЯ «Добрі слова лікують, а погані вбивають».«Мудре слово – добрий друг у біді».

«Слово до слова – складеться мова».

«Не говори, що знаєш, але знай, що говориш».

РОБОТА З БАТЬКАМИ Практичні поради батькам з правового виховання

В батьківський куточок помістити матеріал «Захист прав дитини».

postheadericon СПОРТИВНА РОЗВАГА

Картинки по запросу спортивна розвага з батьками у здо картинки

Спортивна розвага з батьками 

«Тато, мама, я – спортивна сім’я»

«Співпраця з родиною — запорука успіху у

спільному  вихованні   дошкільнят»

Сучасне життя спонукає до урізноманітнення та оновлення форм спільної роботи з батьками. Залучення батьків до співпраці, творчість педагогів та  дипломатичність адміністрації – запорука успішної взаємодії ЗДО і родини. Батьки не повинні виступати в ролі експертів, спостерігачів чи спонсорів, вони мають стати рівноправними партнерами і союзниками. Практика показує, що жоден захід не дасть позитивного  результату, якщо до нього не залучити найавторитетніших людей в житті дитини – батьків.

Саме тому, колектив ЗДО  №10 «ЯЛИНКА»  намагається якомога тісніше співпрацювати з батьками кожної дитини, спрямовуючи свої зусилля на охорону та зміцнення здоров’я малят. З цією метою 19 листопада 2019 року з нагоди святкування Всесвітнього дня дитини  відбулася сімейна спортивна розвага «Тато, мама і я – спортивна сім*я» для дітей старшої групи №5 “Перлинка”. Розвагу підготували інструктор з фізкультури Лизнюк Ірина Анатоліївна та вихователь Ізосіна Ірина Миколаївна.

Exif_JPEG_420

Метою заходу було підвищити інтерес та сформувати позитивне ставлення до активної рухової діяльності. Всі присутні  переконалися у важливості вести здоровий спосіб життя, отримали позитивний  емоційний заряд.

Спортивні розваги допомагають формувати бажання бути сильними, спритними, сприяють зміцненню стосунків між батьками та дитиною; виховують почуття поваги, взаємопідтримки в сім’ї, подоланні труднощів. Діти та батьки отримали веселий бадьорий настрій та задоволення.

Картинки по запросу спортивна розвага з батьками у здо картинки

Спільна діяльність дітей та батьків це долання труднощів, зміцнення колективу, пробудження почуття відповідальності.

Картинки по запросу спортивна розвага з батьками у здо картинки

postheadericon ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

Картинки по запросу день української писемності та мови в днз

Розвивайся, звеселяйся
Моя рідна мово!
У барвінки зодягайся
Українське слово!

9 листопада – визначна дата в історії українського народу. Незалежна Україна вшановує Преподобного Нестора Літописця та відзначає День української писемності та мови.

Картинки по запросу день української писемності та мови в днз

Ми живемо на чудовій, багатій, мальовничій землі – на нашій славній Україні. Розмовляємо рідною державною українською мовою. А мова у нас – багата, мелодійна, щира, як і душа українського народу. Її зміцнення та розвиток – почесна місія від наймолодшого до найстаршого громадянина України.

Сьогодні у “ЯЛИНЦІ” до Дня писемності та мови проведений мовленнєвий практикум для педагогів закладу  дошкільної освіти “Вимоги сучасного українського правопису…”

Картинки по запросу новий український правопис в днз картинки

Упродовж тижня у ЗДО пройшли тематичні дні: «Наша рідна мова», «Поети та письменники, які прославили Україну», «Українська народна казка», «Сторінками українських народних пісень, колискових, потішок, ігор».

Картинки по запросу день української писемності та мови в днз

     Педагоги провели такі заходи: 

  • тематичні заняття: «Подорож Україною», «Я – українець, моя рідна мова – українська»;

  • літературна вікторина «На галявині казок»;

  • розучування з дітьми народних ігор;

  • читання українських народних казок та їх драматизація дітьми;

  • слухання та розповідання віршів Т.Г. Шевченка;

  • поповнено у групах бібліотечку для дітей;

  • прослуховування дітьми у записах українських пісень.

  • Усі ці заходи допомагають дітям пізнавати свою рідну мову, сприяють появі у дітей бажання спілкуватися, збагачують знання малят про поетів, письменників, про їх твори, виховують любов до національних традицій, народної мудрості, до краси і гармонії рідного слова.

Незважаючи на осінній похмурий день,

у садочку панує тепла і радісна атмосфера.

Зі святом! 

Не будьмо байдужими, спілкуймося українською!

Похожее изображение

Секс шоп Купить мед. справки